2008.08.29 - 31 Góry Sowie

2008.08.29 - 31 Góry Sowie

Dzień pierwszy -2008.08.29 - Sierpnica - Niczyja - Schronisko Orzeł - Schronisko Sowa - Kozie Siodło - Wielka Sowa - Mała Sowa - Rzeczka - Rozdroże pod Moszną (;-)) -Przełęcz Marcowa - Jelińska Kopa - Głuszyca - Sierpnice
Fantastyczny zjazd zielonym rowerowym szklakiem do Głuszycy - jeden z najlepszych szlaków jakimi zdarzało nam się jeździć. 

Dzień drugi - 2008.08.30 - celem był dojazd do ruin fortu w Srebnej Górze; gdzieś za przełęczą pod Szeroką zgubiliśmy Niebieski Szlak rowerowy i  do Srebrnej Góry  nie dotarliśmy. Najwyraźniej GPS i dobra mapa to za mało :|.
Sierpnica - Przełęcz Sokola - Kozie Siodło - Przełęcz Jugowska - Przełęcz ??? - Przełęcz pod Szeroką - Wolibórz (zgubiliśmy niebieski rowerowy szlak :( ) - Nowa Ruda - szlak czarny rowerowy ku Sierpnicy

Góry Sowie - świetnie wyznaczone szlaki rowerowe, tzw. StrefaMTB, głównie dla bardziej zaawansowanych rowerzystów. Fantastyczny Zielony Szlak z Przełęczy Marcowej do Głuszycy.  Duże pozytywne zaskoczenie. 

  

 GPS Track

 Profil trasy

 Trudność trasy

 Dystans

 GPS Track

 Profil trasy

Trasa średnia

36 km

 

 

 GPS Track

 Profil trasy

 Trudność trasy

 Dystans

 GPS Track

 Profil trasy

Trasa średnia

55 km
 

 

Transcarpatia 2005

Relację z wyścigu Transcarpatia 2005 napisana została w 2005 rok przez Kubę i umieszczona na oficjalnej stronie www.transcarpatia.org.

Zespół "Halo, halo Franku", czyli Ja i Michał pojawia się w tej relacji, jako że tam własnie się poznaliśmy.

Gwoli informacji dodam, że zespół "Halo, halo Franku" ukończył wyścig Transcarpatia na zaszczytnym 76 miejscu. Strat w ludziach i sprzęcie nie było (prawie :)

 

Piątek - 19 sierpnia

Kielce - Ustrzyki Dolne - 285km

Kobi (Michał Kobus - mój teamowy partner) urywa się z pracy, ja się pakuję. ...

więcej >>

Transalp 2007

To wyjazd w Alpy, prowadzący trasą najsłynniejszego wyścigu górskich rowerów. Po TC 2005 obiecaliśmy sobie, że już nie będziemy się ścigać, więc propozycja wyruszenia na trasę kilka dni po prawdziwym wyścigu była bardzo kusząca. Wyruszamy na trasę w dniu, w którym wyścig wjeżdża na metę nad jeziorem Garda we Włoszech. W czasie naszej wyprawy spotykamy na trasie ślady przejazdu wyścigu.

image008

więcej >>

Transalp 2012

Transalp 2012 - Garmisch-Partenkirchen - Riva del Garda  (400 km, 11 100 m przewyższenia)

Wyprawa zorganizowana i prowadzona przez Tomka Pawłusiewicza z transalp.pl

IMG 0856

więcej >>